Aktualizace Enscape 3.2

Poslední aktualizace Enscape 3.2 v roce 2021 je tady!

Verze 3.2 je k dostání na eshopu

Dynamický design – živá vizualizace

Enscape 3.2 umožňuje uživatelům dynamicky navrhovat, vytvářet živé vizualizace a zefektivnit celý pracovní postup návrhu. Tato aktualizace dále posiluje Enscape více než jen vykreslovací nástroj, ale také jako kritický návrhářský nástroj.

Christian Lang, generální ředitel společnosti Enscape to dále vysvětlil ve svém klíčovém projevu na ENVISION 21. Protože je Enscape integrován přímo do vašeho modelovacího softwaru a zaměřuje se na jednoduchost a snadnost použití, stala se vizualizace v reálném čase nezbytnou součástí procesu návrhu.

Jaké úžasné další nové funkce tedy můžete očekávat od verze 3.2?

 

Dynamické umísťování prvků

Knihovna Enscape Asset Library je nyní dostupná v samotném vykreslovacím okně. Ušetřete si čas a zrychlete svůj pracovní postup při návrhu pomocí Dynamic Asset Placement. Tato nová funkce vám umožňuje vybrat, umístit a upravit položky z knihoven do vašeho návrhu prostřednictvím okna vykreslování Enscape. Vše, co je přidáno do vašeho vykreslování, se pak okamžitě odrazí ve vašem modelovacím softwaru, což poskytuje obousměrné umístění položek. Díky tomu bude umísťování rychlejší a snazší než kdykoli předtím!

Kromě umístění jednoho prvku můžete také umístit více prvků současně. Vyberte různé prvky jako jsou auta, lidé či vegetace a poté upravte jejich hustotu a rozložení.

Dokonce jsou přidány „náhodné“ možnosti distribuce, aby se zajistila okamžitá rozmanitost způsobu, jakým se objevují různé prvky. Když jsou například umístěni lidé, budou otočeni různými směry, pokud použijete možnost „náhodného“ rozložení. Tato funkce vám ušetří spoustu času, pokud jde o umístění více než jednoho prvku do vašich projektů.

A co víc, můžete dokonce otáčet, měnit měřítko a mazat prvky, které jsou již umístěny a všechny změny se synchronizují zpět do vašeho projektu. Přesné editační funkce a možnosti budou záviset na návrhovém softwaru, který používáte.

Pro více informací se můžete podívat na video tutoriál.

Dávkové panorama

Další funkcí, která šetří čas, je dávkové vykreslování panoramat.

Po výběru vybraných pohledů si můžete vybrat, zda chcete vykreslit obrázek, mono panorama nebo stereo panorama. Tlačítka exportu na panelu nástrojů Enscape se změnila, aby vyhovovala dávkovému vykreslování panoramat.

Panoramatické prohlídky

Chcete-li ještě více vylepšit zážitek koncového uživatele, můžete nyní pomocí panoramatických prohlídek lépe vést své klienty a potenciální zákazníky vámi navrhovanými návrhy.

Režim Tour poskytuje vylepšený zážitek ze sledování panoramat. Místo pouhého procházení galerie pomocí tlačítek „další“ a „předchozí“ se nyní značky zobrazené na obrázku mohou přímo propojit s jiným panoramatickým pohledem. Klienti mohou přistupovat k vaší panoramatické prohlídce z jediného odkazu.

Pro více informací se můžete podívat na video tutoriál.

Aktualizace existujících nahraných položek

Sdíleli jste již odkaz nebo QR kód na svůj projekt, ale potřebujete provést změny? Nyní můžete aktualizovat stávající nahraná videa a není třeba posílat nový odkaz nebo tisknout nové QR kódy pokaždé, když jsou tyto změny provedeny.

Tím se zabrání rozbitým pracovním tokům a nabízí mnohem efektivnější způsob práce. To také znamená, že všichni jsou vždy na stejné stránce, pokud jde o kontrolu vašeho projektu, protože neexistuje žádný zmatek ohledně toho, které odkazy nebo kódy jsou nejaktuálnější.

Ekologické stavební prvky a materiály

S rostoucí poptávkou a potřebou udržitelné architektury si s Enscape 3.2 můžete užít novou kolekci ekologických budov a materiálů pro použití ve vašich projektech.

Bude vám poskytnuto více než 150 zelených prvků, včetně rozmanité škály stromů, rostlin a květin, které se často používají při navrhování zelených budov. Uživatelé zde najdou také větrné turbíny, elektrické dobíjecí stanice, dvě další elektrická vozidla, skůtr a dokonce i dron pro cestující.

S verzí 3.2 máte přístup k více než 50 novým materiálům, včetně řady ekologických stavebních materiálů, jako jsou solární střešní tašky, recyklované plasty, bambusový plot, organické cihly, dřevo a různé možnosti zeminy a půdy. Existuje také několik dalších nových materiálů, jako je tištěný beton, dřevotříska, tapety, mramor, žula a kůže.

Prvky nových postav

Pokračuje se v budování knihovny Enscape Asset Library a s touto aktualizací se přidává přibližně 50 nových prvků postav, které můžete použít ve svých scénách.

Ray-Traced sluneční stíny

Enscape byl jedním z prvních vykreslovacích enginů, které v roce 2019 začlenily technologii ray-tracing NVIDIA RTX, což vám poskytlo možnost vykreslovat s mnohem více podrobnostmi, přesností a realističností.

Poté se v červenci 2021 představily sluneční stíny s trasováním paprsků ve verzi 3.1, takže si můžete užít mnohem kvalitnější vykreslování a realismus v jakémkoli exportovaném obrázku, exportu či panoramatu.

A nyní, s aktualizací Enscape 3.2, můžete dále zlepšit ostrost a přesnost stínů tím, že rozšíříme sluneční stíny se sledováním paprsků na videa a procházky v reálném čase (nezávisle na tom, zda je aktivován klidový režim nebo ne). Ujistěte se, že máte v Obecných nastaveních zaškrtnuto políčko pro sluneční stíny s paprsky, abyste mohli využít této nové funkce.

Přepracování správy nahrávání

Aby se uvedla funkce Správa nahrávání do souladu se zbytkem produktu a poskytl se vám intuitivnější pracovní postup, přepracovalo se uživatelské rozhraní pro tento konkrétní prvek Enscape.

Nahrané položky budou nyní seskupeny podle typu a produktu, aby byly vylepšeny i indikátory funkcí.

Co dalšího je v Enscape 3.2 nového?

  • Přepínač aktualizace geometrie: Uživatelé se mohou rozhodnout, zda se má při změně pohledu znovu načíst veškerá geometrie.
  • Vulkan ray tracing pro AMD GPU
  • Podpora Windows 11

Volně přeloženo z blogu Enscape.

Verze 3.2 je k dostání na eshopu

Mým hlavním zaměřením je především implementace aplikace Revit do architektonických a projekčních kanceláří, BIM standardizace šablon, rodin, procesů a obecné BIM implementační konzultace. Potkat se můžeme v ostravské kanceláři Adeonu.