Autodesk Live konec podpory pro Revit 2020+

Autodesk oznámil konec aplikace Autodesk Revit Live pro Revit od verze 2020 a novější. Stále však bude funkční pro Revit 2016 ,2017, 2018 a 2019. Revit Live je bonusová aplikace v kolekci programů „Architecture, Engineering, and Construction Collection“. Pokud tedy využíváte tento doplněk pro tvorbu interaktivních vizualizací a tvorbu virtuální reality, pak tuto možnost již nenajdete v nejnovější verzi Revitu.

Co doporučujeme využít místo Revit Live?

3ds Max + 3ds Max Interactive

Aplikace 3ds Max je profesionální nástroj pro vizualizace, který už delší dobu umí nativně (bez jakékoliv konverze formátu) načítat soubory Revitu. A stejně jako tomu bylo u Revit Live i 3ds Max najdete jako součást stavařské kolekce programů.

3ds Max navíc obsahuje plugin 3ds Max Interactive, který zvládá vytvořit velmi pokročilou interaktivní virtuální realitu. Výsledek Revit Live byl v podstatě již dříve zamaskovaný souborový formát 3ds Max Interactive.

3ds Max Interactive virtualni realita z Revit Live

Enscape (naše doporučení)

Z ne-Autodesčích aplikací doporučujeme jednoznačně vizualizační program Enscape, který zvládá jak statické vizualizace, interaktivní vizualizace, tak i tvorbu virtuální reality. Vše velmi jednoduše přímo z prostředí Revitu. Obsahuje dokonce i vlastní knihovnu stafáže pro doladění celé vizualizace a zvládne vytvořit i finální exe soubor, který můžete komukoliv zaslat aby si prohlídnul interaktivní vizualizaci nebo VR bez jakékoliv nutnosti licence, instalace nebo bez přístupu ke zdrojovým CAD datům.

Enscape - virtualni realita vizualizace