Domů > Novinky verze 2018 > Autodesk Revit – Aktualizace 2018.2

Autodesk Revit – Aktualizace 2018.2

02.01.2018

V tomto příspěvku se podívejme na několik příjemných novinek aktualizace 2018.2 a to z pohledu uživatelského rozhraní.

Dialog Vzory výplní:

Byl změněn a vylepšen dialog pro zefektivnění pracovního postupu a dosáhnutí konzistence s jinými oblastmi uživatelského rozhraní. Nové vyhledávací pole umožňuje rychle vyhledat vzory. Všechny panely jsou libovolně roztažitelné. Změnu měřítka importovaných vzorů můžete již provést bez opakovaného importu souboru.

Většinu panelů lze roztáhnout, a taky lze nastavit měřítko i po importu

Rozbalení a sbalení Prohlížeče projektu pomocí příkazů v místní nabídce:

Rozbaluje nebo sbaluje položky celého nebo části Prohlížeče projektu s využitím nových příkazů v místní nabídce. Například klikněte pravým tlačítkem na možnost Pohledy a výběrem položky Rozbalit vybrané rozbalte Prohlížeč projektu a zobrazte všechny pohledy. Nebo klikněte pravým tlačítkem myši na uzel nejvyšší úrovně nebo do bílého prostoru v prohlížeči a výběrem položky Sbalit vše rychle sbalte všechny uzly v Prohlížeči projektu. Tyto příkazy umožňují rychlým procházením Prohlížečem projektu vyhledat položky, se kterými chcete pracovat.

Rychlejší manipulace s položkami stromu

Zrychlení opakovaného načítání rodin:

Pro urychlení procesu načítání rodin do aktuálního modelu si aplikace Revit pamatuje poslední složku, ze které jste načetli rodiny během aktuální relace. Pokud chcete do modelu načíst další rodinu, dialog Načíst rodinu ukáže naposledy otevřené složky. Toto vylepšení znamená, že nemusíte pokaždé přecházet složitě do stejného umístění. Urychluje tak pracovní postup a zvyšuje produktivitu.

Zapamatování šířek sloupců v Editoru rodiny:

Pro lepší podporu přizpůsobení obsahu v Editoru rodiny si aplikace Revit pamatuje velikosti sloupců v dialogu Typy rodin, dokud aplikaci nezavřete. Tato funkce byla zrušena ve verzi 2016 a nyní opět obnovena. Změnou šířky sloupce Vzorec a dalších sloupců v dialogu můžete provádět změny ve vzorcích a dalších parametrech. Poté můžete obsah testovat. Až se vrátíte do dialogu Typy rodin a budete chtít provádět další změny, sloupce si předchozí velikosti zachovají.

Sloupce si již opět pamatují svou poslední šířku

Ovládací prvek Ořezový kvádr:

Ovládací prvek Ořezový kvádr byl vylepšen tak, aby bylo možné spolehlivěji nastavit ořezový kvádr. Již by se nemělo stávat to, že místo ovládacích trojúhelníčků vyberete nechtěně nějaký objekt pod kurzorem.

S trojúhelníčky již není třeba neohrabaně manipulovat

Musíte být přihlášen k poslání komentáře.