Autodesk Revit – Aplikace Legendy+

„Vánoce jsou svátky klidu, nezkoušejte naší třídu…“

Promiňte, to jsem se trochu nechal unést zážitky z mládí, když jsem začal přemýšlet o první větě dnešního příspěvku. Měl jsem tím na mysli, že když jsou za dveřmi ty vánoce, tak těm hodným, pracovitým a věrným uživatelům Revitu nadělíme malý dáreček.

Obsahem balíčku je náš doplněk pro Revit 2016 – Revit Legendy+, který jednoduchým způsobem umí vysbírat informace z projektu a následně pomoci při automatické tvorbě „klasické“ obrázkové legendy, např. výpisu dveří či oken.

Zde se můžete podívat na ukázku této aplikace při tvorbě tabulky legend.

LegendyPlus-resized
Klikněte pro větší rozlišení

Pokud máte o aplikaci zájem, tak nás neváhejte kontaktovat třeba přes náš kontaktní formulář.

A zde ještě pár screenshotů z běhu nástroje:

Nástroj Legendy+
Funkce nástroje

Po spuštění příkazu „Připojit parametry“ se Vám zobrazí tabulka, přes kterou nastavíte textům v tabulce konkrétní parametry z konkrétní rodiny. A to samozřejmě včetně uživatelsky vytvořených nebo třeba i instančních.  Pokud Vám tabulka z jakéhokoliv důvodu nějaký parametr nenabídne, tak jej vždy můžete přidat pomocí řádku pod ní.

Definiční panel pro práci s parametry

 

Po navolení parametrů se můžete hned přepnout do okna nastavení vytvoření legendy. Jestli se má tabulka legend vytvořit vertikálně či horizontálně, zda se v ní mají zobrazit všechny instance popř co se má do tabulky vyplnit pokud je parametr nevyplněný (např uživatelský text „Nevyplněno“).

Parametry tabulky

 

A zde už vidíte příklady tabulek legend, které byly pomocí této naší aplikace v Revitu vytvořeny.

Vzor s parametry budoucí tabulky
Legenda oken
Legenda dveří

A jako každé narozené dítě potřebuje pro svůj rozvoj opečovávat a laskat, tak i to naše bude potřebovat odezvu vás uživatelů, co by se mělo ještě naučit a v čem vylepšit. Něco už tušíme, ale určitě neváhejte využít zdejšího komentářového nástroje a pište, pište, pište.

Přeji vám všem hezké a klidné Vánoce a v novém roce tolik zdraví a štěstí, že to jeden ani nepobere….