Domů > Návody a tipy > Autodesk Revit – Průhlednost ve svislých pohledech

Autodesk Revit – Průhlednost ve svislých pohledech

18.12.2017

Dnešní příspěvek bude spíše jen připomenutím jedné pozapomenuté volby, která se nachází přímo v prostředí rodiny a souvisí s objektem Otvor ořezáním. Trochu se zde sice nabízí drobná souvislost s právě vrcholící dobou vánočního úklidu včetně vypiglovaných oken, ale to je podobnost jen čistě náhodná. 🙂 Velmi dobře se vám totiž může stát, že ve svém projektu ve svislých, anebo i 3D pohledech, nebude vidět přes některé výplně, jako jsou okna nebo dveře. Nebude to ale tím, že mají tak špinavá skla, ale že výše zmíněný otvor ořezáním nemá potřebná nastavení.

Zde je ukázka okna ve svislém pohledu, zatím bez průhlednosti.

Neprůhledné okno ve stínovaném režimu

Neprůhledné okno v realistickém zobrazení

Postup úpravy.

V rodině okna nebo dveří si najděte objekt zvaný Otvor ořezáním. Ten si vyberte a v liště možnosti si zatrhněte volby Transparentní:3D a Pohled. Volba Pohled bývává obvykle vypnutá.

Výběr Otvoru ořezáním

Zapnutí průhlednosti

Poznámka:

Pokud tento objekt v rodině okna není, je zde k výrobě otvoru použit jiný objekt, např. vybrání. Toto řešení je nutné například v případě zalomeného ostění otvoru, které se obvykle skládá z několika samostatných vybíracích těles. A kombinace objektu Otvor ořezáním není s vlastními ořezovými tělesy možná.

Stejně tak může být neprůhlednost zaviněna i dalšími vlastnostmi těles tvořících vlastní okenní výplň. V tomto příspěvku se věnuji pouze objektu Otvor ořezáním.

Po načtení upravené rodiny do projektu se v bočních pohledech již průhlednost projeví.

Průhledné okno

Průhledné okno

 

Musíte být přihlášen k poslání komentáře.