Autodesk Revit – Revit Extensions 2019 ?

Pokud stále čekáte, že se jako každý rok opět objeví nástroj pod názvem Revit® Extensions ve verzi 2019, tak čekáte marně. Autodesk učinil rozhodnutí, že již nebude tento doplněk dále vyvíjet.

V posledních letech si totiž řada zákazníků našla cestu k aplikacím Revitu poskytovaných regionálními partnery, zejména pro dřevěné konstrukce a výztuž. Z tohoto důvodu již od dubna 2018 společnost Autodesk tuto aplikace neposkytuje. Místo toho mohou zákazníci využívající dřívějšího doplňku pro navrhování dřevěných a betonových konstrukcí začít využívat alternativní řešení třetích stran. Níže uvádíme podrobnější informace o tom, jak by tato migrace mohla fungovat.

Revit, dřevěné konstrukce a narůstající objem fabrikace

Vzhledem k tomu, že v obytných a nízkopodlažních komerčních budovách dochází k nárůstu praxe návrhu prefabrikované výroby a montáže, existuje již celá řada technologických partnerů, kteří pomocí aplikace Revit dodávají komplexní aplikace k navrhování dřevěných konstrukcí.

Jak již bylo uvedeno výše, společnost Autodesk již nedodává aplikaci Revit Extensions pro  Revit 2019, zahrnující také modelování dřevěných konstrukcí. Jako lepší řešení pro zákazníky a uživatele vidí místo toho přejít na jedno z řešení partnerů pro AEC průmysl, které jsou založené na aplikaci Revit. Těmito partnery mohou být např. společnosti AGACAD, hsbcad a StrucSoft, které poskytují robustní aplikace pro dřevěné konstrukce pro Revit. Jejich aplikace pomáhají stavebním inženýrům a architektům automatizovaně navrhnout konstrukci včetně detailního popisu dřevěných prvků. Možnosti zahrnují integrovanou strukturální analýzu, odhady, dokumentaci, dodávky produktů a dokonce i export do CAM systémů.

Dle dohody poskytnou tito partneři stávajícím zákazníkům Revitu 2019 pro navrhování dřevěných konstrukcí odlehčené „LT“ volné verze svých aplikací.

V dnešním příspěvku se podíváme na nabídku společnosti AGA-CAD, jejímž výhradním distributorem pro český a slovenský trh je firma Adeon CZ.

Pomocí odkazu se můžete dostat na stránku, kde si můžete pomocí tlačítka „Contact Us“ vyžádat volné verze doplňků pro stěny, vazníky a krovy, zastřešené balíčkem WOOD FRAMING LT.

Revit Wood Framing LT

Revit drevene konstrukce

Před použitím vás čekají tři kroky:

  1. stažení konzoly TOOLS4BIM Dock 2019

Tato konzola je potřebná pouze pro aktivaci verzí LT.

  1. stažení vybraných doplňků podle zaměření (stěny, vazníky, krovy):

Ilustrativní obrázky tlačítek na stránkách AGA-CAD

  1. aktivace klíčem. Ten najdete v e-mailové zprávě, kterou obdržíte po zadání požadavku na stažení

Konzola pro zadání aktivačního klíče

Oproti plným verzím mají LT verze následující omezení a možnosti:

  • Aktivaci softwaru po dobu 12 měsíců (365 dní) od data aktivace.
  • 1 verze vybraného produktu LT – pro aplikaci Revit 2019 – pro jednu pracovní stanici.
  • Technická podpora v průběhu doby aktivace, která pro verzi LT zahrnuje pouze stahování, instalaci a aktivaci.
  • Možnost migrace z LT na profesionální verzi. Tyto služby jsou předmětem dodatečných plateb.

Vezměte prosím na vědomí, že:

  • Tento typ aktivace nezahrnuje přizpůsobení rodin Revitu a konfigurace, školení nebo konzultace pro uživatele. Tyto služby jsou předmětem dodatečných plateb.
  • Neexistuje možnost migrace z jednouživatelské licence na typ síťové licence. Druhá možnost je k dispozici pouze pro profesionální verzi.

V Revitu se po instalaci všech tří aplikací objeví karta T4R: Wood Framing

Podrobnější informace k jednotlivým plným aplikacím naleznete zde:

Drobné ukázky aplikací:

část krovu
Část krovu
vazníková konstrukce
Vazníky
část dřevěné stěny
Dřevěná stěna

Napsat komentář