Autodesk Revit – Revit Extensions 2019 ?

Pokud stále čekáte, že se jako každý rok opět objeví nástroj pod názvem Revit Extensions ve verzi 2019, tak čekáte marně. Autodesk učinil rozhodnutí, že již nebude tento doplněk dále vyvíjet.

V posledních letech si totiž řada zákazníků našla cestu k aplikacím Revitu poskytovaných regionálními partnery, zejména pro dřevěné konstrukce a výztuž. Z tohoto důvodu již od dubna 2018 společnost Autodesk tuto aplikace neposkytuje. Místo toho mohou zákazníci využívající dřívějšího doplňku pro navrhování dřevěných a betonových konstrukcí začít využívat alternativní řešení třetích stran. Níže uvádíme podrobnější informace o tom, jak by tato migrace mohla fungovat.

Revit, dřevěné konstrukce a narůstající objem fabrikace

Vzhledem k tomu, že v obytných a nízkopodlažních komerčních budovách dochází k nárůstu praxe návrhu prefabrikované výroby a montáže, existuje již celá řada technologických partnerů, kteří pomocí aplikace Revit dodávají komplexní aplikace k navrhování dřevěných konstrukcí.

Jak již bylo uvedeno výše, společnost Autodesk již nedodává aplikaci Revit Extensions pro  Revit 2019, zahrnující také modelování dřevěných konstrukcí. Jako lepší řešení pro zákazníky a uživatele vidí místo toho přejít na jedno z řešení partnerů pro AEC průmysl, které jsou založené na aplikaci Revit. Těmito partnery mohou být např. společnosti AGACAD, hsbcad a StrucSoft, které poskytují robustní aplikace pro dřevěné konstrukce pro Revit. Jejich aplikace pomáhají stavebním inženýrům a architektům automatizovaně navrhnout konstrukci včetně detailního popisu dřevěných prvků. Možnosti zahrnují integrovanou strukturální analýzu, odhady, dokumentaci, dodávky produktů a dokonce i export do CAM systémů.

Dle dohody poskytnou tito partneři stávajícím zákazníkům Revitu 2019 pro navrhování dřevěných konstrukcí odlehčené „LT“ volné verze svých aplikací.

V dnešním příspěvku se podíváme na nabídku společnosti AGA-CAD, jejímž výhradním distributorem pro český a slovenský trh je firma Adeon CZ.

Pomocí odkazu se můžete dostat na stránku, kde si můžete pomocí tlačítka „Contact Us“ vyžádat volné verze doplňků pro stěny, vazníky a krovy, zastřešené balíčkem WOOD FRAMING LT.

Revit Wood Framing LT

Revit drevene konstrukce

Před použitím vás čekají tři kroky:

 1. stažení konzoly TOOLS4BIM Dock 2019

Tato konzola je potřebná pouze pro aktivaci verzí LT.

 1. stažení vybraných doplňků podle zaměření (stěny, vazníky, krovy):

Ilustrativní obrázky tlačítek na stránkách AGA-CAD

 1. aktivace klíčem. Ten najdete v e-mailové zprávě, kterou obdržíte po zadání požadavku na stažení

Konzola pro zadání aktivačního klíče

Oproti plným verzím mají LT verze následující omezení a možnosti:

 • Aktivaci softwaru po dobu 12 měsíců (365 dní) od data aktivace.
 • 1 verze vybraného produktu LT – pro aplikaci Revit 2019 – pro jednu pracovní stanici.
 • Technická podpora v průběhu doby aktivace, která pro verzi LT zahrnuje pouze stahování, instalaci a aktivaci.
 • Možnost migrace z LT na profesionální verzi. Tyto služby jsou předmětem dodatečných plateb.

Vezměte prosím na vědomí, že:

 • Tento typ aktivace nezahrnuje přizpůsobení rodin Revitu a konfigurace, školení nebo konzultace pro uživatele. Tyto služby jsou předmětem dodatečných plateb.
 • Neexistuje možnost migrace z jednouživatelské licence na typ síťové licence. Druhá možnost je k dispozici pouze pro profesionální verzi.

V Revitu se po instalaci všech tří aplikací objeví karta T4R: Wood Framing

Podrobnější informace k jednotlivým plným aplikacím naleznete zde:

Drobné ukázky aplikací:

část krovu
Část krovu
vazníková konstrukce
Vazníky
část dřevěné stěny
Dřevěná stěna

2 KOMENTÁŘE

 1. Dobrý den,
  jsem učitel CAD na střední průmyslové škole stavební v Jihlavě. Již druhý rok učíme Revit (nyní máme verzi 2019). Já jsem sice vyrostl na AutoCADu a CADKONu 2D a DT, ale doba si vyžaduje pokročit někam dál. Začali jsme se více zabývat střechami a tím pádem i krovem. Používáme čistý Revit bez „tools“ od třetích stran, aby studenti uměli hlavně ten základ. Jelikož modelování krovu jen s nástroji Revitu je celkem zdlouhavé a pracné, chtěl jsem Vás poprosit o možnosti použití „Revit Wood Framing“, kde je „Rafter+“ i „Truss+“ u nás ve škole.

  Děkuji za odpověd a s pozdravem Zbynek Svoboda, SŠS stavební Jihlava,
  zsvoboda@ssstavji.cz
  777144614