Dynamo 1.0.0 pro Revit oficiálně vydáno

V pátek 29.4.2016 byl oficiálně vydán doplněk Revitu – Dynamo, který slouží pro výpočetní navrhování. My jsme vám zde už ukázali několik tipů a příkladů, jak s tímto doplňkem pracovat, a čím pro vás může být užitečný. A podle čtenosti příspěvků vás toto téma velmi zaujalo. Pokud tedy ještě Dynamo nemáte a nevyužíváte, tak určitě vyzkoušejte první oficiální verzi.

RevitDynamologo

Doplněk Dynamo je poměrně velmi rapidně se vyvíjející aplikace. Co v něm chybělo minulý týden, tak již dnes může být dávno doplněno. I když je tedy v první oficiální verzi, tak jeho vývoj ani trochu nezpomalil a je potřeba na to při jeho využívání myslet. Kompletní anglickou zprávu o vydání této první verze si můžete přečíst přímo na stránkách DynamoBIM. A pokud nevíte, kde tento doplněk sehnat, tak si z tohoto odkazu můžete Dynamo zcela zdarma stáhnout.

Ukázka příkladu Dynamo pro Revit

Pár konkrétních nápadů a příkladů na využíti Dynama již nedávno kolega Jirka Drahotuský ukázal a rozhodně se ještě nějaké ukázky narodí. Pokud si ale i přes to nejste jisti, k čemu všemu vám může být Dynamo užitečné, tak k tomuto účelu z této aplikace vytvořil Autodesk velmi zajímavou galerii uživatelských výtvorů.

Příklady využití

 

A co vy? Už jste k něčemu Dynamo vyzkoušeli? Podělte se s námi o zkušenost pod článkem v komentářích.

Revit Dynamo BIM

Technický CAD konzultant programů Autodesk ve společnosti Adeon CZ se zaměřením na správu dat. Zaměřuji se především na PDM aplikace Autodesk Vault a BIM 360 platformu. Potkat se můžeme v Ostravské kanceláři Adeonu.