Enscape – Profesionální vizualizace pro Autodesk Revit

Vytvářet vizualizace 3D modelu v Revitu není žádná věda. Velmi pěkné vizualizace lze vytvořit díky samotnému vizualizačnímu nástroji Revitu. Nemusíte nic zvláštního dokupovat nebo umět. Co když chcete své vizualizace povýšit na další úroveň? A to nejlépe ještě rychle , jednoduše, ale zároveň profesionálně? K tomu lze využít právě nadstavbovou aplikaci Enscape, která je k tomuto určena. Licenci Enscape si můžete koupit v autorizovaném CAD eshopu.

Enscape logo

Profesionální vizualizace 3,2,1…

Úkolem projektanta není trávit příliš času nad nastavováním vizualizace. Přitom jsou situace kdy je potřeba vytvořit co nejefektivnější vizualizaci. Nejlépe bez složitých exportů a importů do speciálních programů. Ideálně tedy v jednom prostředí ve kterém projektujete – v Revitu. Níže ukázka otevřených dvou oken současně na dvou monitorech. Vpravo 3D pohled otevřený v Revitu a vlevo současně s ním realtime vizualizace v okně Enscape.

Enscape ukázka

Enscape se do Revitu nainstaluje jako nová záložka, kde najdete vše potřebné k vytváření statických vizualizací, interaktivních vizualizací nebo virtuální reality.

Revit Enscape záložka

 

Výhody Enscape

1. Jednoduché nastavení

Vytvořil vizualizaci přes Enscape zvládne opravdu každý. Stačí se přepnout do 3D pohledu v Revitu a v záložce Enscape kliknout na první tlačítko v řadě – Start. Tím se vám otevře nové okno, ve kterém okamžitě uvidíte pohled do vizualizace. A můžete se v ní libovolně pohybovat, vytvářet obrázky nebo různě modle prozkoumávat. Kdo ale chce, má nemálo možností jak svou vizualizace vylepšit a to pomocí databáze prvků – stafáže, anebo různých nastavení kvality vizualizace.

Revit Enscape stafáž  Revit Enscape nastaveni

 

2. Jednoduché prezentace

Díky této aplikaci můžete vytvořit velmi rychle efektivní prezentace vaší práce. Například můžete vytvořit EXE soubor, který si kdokoliv může spustit bez instalace Revitu nebo jiného programu. Pak se může projít v modelu jako ve hře (nebo za pomocí virtuální reality). Můžete tak například poslat investorovi interaktivní model, aniž by jste pouštěli z ruky zdrojová data.

 

3. Rychlost vizualizace

Kde Enscape opravdu září je rychlost. Rychlost přípravy a tvorby vizualizace bez ztráty kvality. Pokud tedy potřebujete vyzkoušet několik variací změn v modelu a okamžitě si prohlídnout dopad na vizualizaci, pak vám v tomto workflow nejvíce pomůže právě Enscape.

 

 

4. Realtime náhledy

Jak jsem již zmínil výše, výhodou je rychlost. Pokud máte dva monitory, pak na jednom můžete pracovat v Revitu a na druhém okamžitě vidíte změnu ve vizualizaci. Je to sice operace náročná na výkon počítače a záleží tedy na zdrojích hardwaru a složitosti modelu, nicméně je to velmi použitelné workflow, které není u jiných programů zvykem.

Revit Enscape Virtual Reality

 

5. Vše lokálně

Osobně se cloudovým řešením nijak nebráním, nicméně u některých cloudových vizualizačních programů díky tmu trpí rychlsot vizualizace – než se nahraje a opět stáhne mode zpátky do počítače. Enscape vše počítá lokálně… což může být nevýhoda pokud máte slabší počítač, ale naopak může být výhodou pokud potřebujete vizualizace okamžitě bez čekání.

 

6. Virtuální realita

Pokud chcete své modely procházet ve virtuální realitě, pak nenajdete jednodušší řešení. Vyloženě na dvě kliknutí dostanete svůj model do brýlí virtuální reality a můžete jej začít procházet. Opravdu tak jednoduché to je. Připraveno pro zařízení HTC Vive a Oculus Rift.

Revit Enscape Virtual reality

 

Kde koupit Enscape?

Licenci aplikace Enscape si můžete včetně české podpory pořídit na autorizovaném CAD eshopu.

 

 

Technický CAD konzultant programů Autodesk ve společnosti Adeon CZ se zaměřením na správu dat. Zaměřuji se především na PDM aplikace Autodesk Vault a BIM 360 platformu. Potkat se můžeme v Ostravské kanceláři Adeonu.