Uživatelská příručka Revit IFC

Co je to IFC?

IFC (Industry Foundation Classes) je otevřený neutrální „formát souborů“. Slouží k podpoření sdílení dat na principu BIM (Informační model budovy). Umožňuje tak výměnu dat mezi BIM aplikacemi různých výrobců. IFC soubor obsahuje jak grafická data tak i všechny potřebné popisné informace. nejčastěji se používá připojení IFC modelu jako reference pro účely prostorové koordinace.

Podrobný návod na zacházení se soubory IFC

Tento dokument, který si můžete stáhnout níže na této stránce, slouží všem uživatelům programu Autodesk Revit jako příručka pro práci s IFC soubory. Díky ní lépe porozumíte, jaký vliv mají různé možnosti a nastavení v Revitu na kvalitu a využívání IFC souboru. V příručce se tedy dozvíte potřebné základy k tématu IFC a také podrobně vysvětlujeme, jak se v aplikaci Revit IFC soubory exportují, připojují a  otevírají.

IFC stromová struktura souboru

Nejčastěji se pro koordinaci formát IFC zobrazuje jako reference v editační BIM aplikaci (Autodesk Revit) anebo v prohlížeči souborů IFC (IFC Viewer). Takto může architekt obdržet například od projektanta technického zařízení budov soubor IFC, díky kterému zjistí, kde jsou v budově různé rozvody technických sítí. V některých případech je ale žádoucí, aby mohl být předaný soubor dále zpracováván – například vytvořil-li architekt projekt v jiném softwaru a budova by následně měla být projektována v aplikaci Revit. Tento pracovní postup nicméně není naprosto ideální, neboť je vždy spojen s jistým množstvím ztráty dat. Při vývoji nových IFC je snaha udržet tyto ztráty dat na co nejnižší úrovni.

Stáhnout Revit IFC příručku

 

Důležité odkazy na téma IFC