Instalace a odinstalace Obsahu pro Revit 2015

Tento příspěvek reaguje na dotazy uživatelů, kdy po instalaci Revitu 2015 nenašli žádné knihovny obsahu nebo jen jejich části.

Novinkou pro uživatele Revit 2015 je nová metoda manipulace s obsahovými knihovnami Revitu. Oddělená instalace obsahu je totiž výhodnější pro správu knihoven Revitu na pevném disku. Vzhledem k potřebě definovat přesné požadavky na rozměry a specifikace obsahu už v raném stádiu návrhu, mnoho firem postupně od používání knihoven Revitu upouští. Na druhou stranu ale například knihovny obsahu Revitu pro vzduchotechnické jednotky jsou odpovídající celkovému vzhledu ve skutečném 3D světě. Takže pokud jde o jejich použití jako zástupných symbolů, jsou v době upřesňování návrhu dostačující.

To podle mého názoru znamená, že více než kdykoli předtím, budeme mít v budoucnu od výrobců přesnější obsah v užší integraci s tím, co je v Revitu reálné.

Stejně jako dříve, je i nyní nutné připojení k internetu, aby mohl být obsah stažený na pevný disk.

Jak tedy přidat nebo odstranit obsah?

Jděte ve Windows do Ovládacích panelů > Programy a funkce

Výběr upravovaného obsahu
Výběr upravovaného obsahu
  • Vyberte Autodesk Revit Content Libraries 2015 a klikněte na Odinstalovat nebo změnit.
Stránka instalátoru
Stránka instalátoru

 

  • Na stránce instalátoru klikněte klikněte na volbu Přidat nebo odebrat funkce
Výběr dostupného obsahu
Výběr dostupného obsahu

 

Na stránce Přidat nebo odebrat obsah si vyberte další regiony, které chcete nainstalovat. Zrušením zatržítka bude obsah odinstalován.

Poznámka: Tlačítko Přidat obsah slouží nyní pro přidání přizpůsobeného obsahu výrobců nebo zakoupeného obsahu třetích stran. Po zatržení nebo odtržení obsahu klikněte na tlačítko Další a instalátor provede aktualizace obsahu Revitu.

Dokončená instalace úpravu obsahu
Dokončená instalace úpravu obsahu

V závislosti na rozsáhlosti stahovaného obsahu, rychlosti internetového připojení, nebo je-li obsah už na nosiči, může být doba instalace různě dlouhá.

Technický CAD konzultant programů Autodesk se zaměřením na stavebnictví ve společnosti Adeon CZ. Zaměřuji se především na Autodesk Revit, Navisworks, AutoCAD a také na BIM implementace a konzultace. Potkat se můžeme v ostravské kanceláři Adeonu.