Plot v kopcovitém terénu – aneb adaptivita nejsou žádné čáry

V dnešním příspěvku se zaměříme na tvorbu a použití adaptivního drátěného plotu, který se zhlédnul v ovečkách a rozběhnul se po stráních, kopec, nekopec. Volně tak navážeme na předchozí témata s adaptivitou a zábradlími.

Adaptivní drátěný plot v kopcích
Adaptivní drátěný plot v kopcích

Tento článek mohou číst a komentovat pouze přihlášení uživatelé.
Pokud ještě nemáte účet, tak se zdarma zaregistrujte.

Technický CAD konzultant programů Autodesk se zaměřením na stavebnictví ve společnosti Adeon CZ. Zaměřuji se především na Autodesk Revit, Navisworks, AutoCAD a také na BIM implementace a konzultace. Potkat se můžeme v Ostravské kanceláři Adeonu.

3 thoughts to “Plot v kopcovitém terénu – aneb adaptivita nejsou žádné čáry”

  1. Dobrý den,
    chtěl bych se zeptat, zda jde takto nakreslit plot i na skutečném terénu, vymodelovaném pomocí funkcí pro vytvoření terénu (zadání bodů a jejich výšek) tzn. nakreslit spline na povrchu takto vytvořeného terénu, nebo to funguje pouze na imaginárním terénu vytvořeném z objemu, jak je použito ve videoukázce?
    Děkuji

    1. Dobrý den. Bohužel, s objektem Topografie toto zatím uskutečnit nelze. Podmínkou umísťování té podkladní čáry (spline) je ukazování na nějakou plochu tělesa, které rozumí (právě mimo topografie). Pokud by se topografie převedla na objemové těleso (poměrně často diskutované téma v diskuzích), potom by to nebyl problém. Asi by se daly najít nějaké doplňky pro Revit na tento převod, určitě ale nebudou free.

Napsat komentář