Aktualizace Enscape 2.9 přinesla pro použití v Revitu řadu nových a vylepšených funkcí, které vám pomohou více maximalizovat celý proces návrhu vizualizace a prezentace. Novinky přináší vlastní knihovní prvky, pohyblivé textury (video snímky), vylepšené povrchy materiálů, knihovní prvky pro fitness, používání knihovny offline, podporu Vectoworks 2021 a další. Licenci Enscape můžete pořídit na autorizovaném CAD eshopu.

Vlastní knihovní prvky

Nyní máte možnost využívat více než 2000 Enscape objektů, které jsou součástí aplikace. S novou funkcí lze importovat své vlastní modely do Enscape. Ať už chcete použít nábytek na míru nebo prvky stažené od výrobců z internetu je možné je importovat pomocí formátů OBJ, FBX a GLTF a tyto modely potom upravovat z knihovny Enscape.

Pohyblivé textury (video snímky)

Tak jako na Time Square v New Yorku nebo v Las Vegas se i vy můžete přiblížit realitě městské scény. S video texturami v Enscape můžete své projekty naplnit novou úrovní animace spolu s dokonalým osvětlením. Když na povrch přidáte texturu videa, mohou vaše televizory, monitory a velké digitální displeje mimo domov předvést vaše video animace ve dne i v noci v souvislé smyčce. V současné době jsou podporovány formáty .mp4, .mpg, .m2v, .avi, .mov a .mk.

Vylepšené povrchy materiálů

Vaše povrchové textury budou vypadat ještě realističtěji a automaticky budou zahrnovat vlastní stínování, aniž byste museli v modelu provádět konkrétní změny. Pro editování materiálu v Enscape musí mít materiál v aplikaci Revit hodnotu „bump“ (nerovnost) více než 500.

Knihovní prvky pro fitness

Nově knihovna Enscape zahrnuje 119 prvků s fitness tématikou – naleznete tam vybavení tělocvičny, postavy zachycené v pohybu a další doplňky. Mimo tyto objekty je knihovna doplněna o dalších 175 nových prvků – lidí, vozidel, nábytku a příslušenství, čímž se celkový počet knihovny ještě navýšil.

Používání knihovny offline

Přístup k objektům, když pracujete offline? Jednoduše si stáhněte prvky jednou a budete je moci ukládat lokálně – takže budou vždy přístupná, ať už jste připojeni k internetu nebo ne.

Mým hlavním zaměřením je především implementace aplikace Revit do architektonických a projekčních kanceláří, BIM standardizace šablon, rodin, procesů a obecné BIM implementační konzultace. Potkat se můžeme v ostravské kanceláři Adeonu.