Autodesk Revit – Značení prostupů ve 2D pohledech

Pro značení obdélníkových prostupů/otvorů jsem připravil jednoduchou rodinu kategorie Položky detailu. Rodina má dvě podoby vzhledu – stínování anebo čáry úhlopříček.

Prostupy lze zakreslit také do svislých pohledů, například na stěny a další konstrukce.

Otvory v konstrukcích mohou být různého původu, od „žádných“ po skutečné, třeba jako šachta v podlaze, nebo úpravou profilu stěny. Rodina by také mohla být součástí nějaké jiné rodiny, která si vytváří živé prostupy sama (např. pro trubní systémy).

Velikost prostupu lze pomocí uzlů snadno přizpůsobit skutečnému otvoru, včetně uzamknutí standardními zámečkovými vazbami. Změnit se dá také tloušťka výplně v rohu. Pomocí popisku lze také otvor popsat automatickým textem s rozměry prostupu.

 

Použití prostupu si můžete také prohlédnout na video ukázce:

Rodina prostupu je součástí stavební šablony, jež je mimo jiné dostupná v rámci Revit bonus nástrojů BIM Revit bonus+ pro naše zákazníky. 🙂

2 KOMENTÁŘE

  1. To se přímo nabízí a taky je to i možné, neboť všechny parametry jsou dostupné a v tabulce vykazatelné. Stačí si jen pohrát s vybranými parametry pro odlišení od jiných elementů kategorie Položky detailu, sloupce „učesat“ a máte požadovanou tabulku, jak víno.
    Přidal bych obrázek, ale do komentáře ho nevložím…