Právě dnes vyšel nový Revit 2019. Každý rok vám přinášíme soupis novinek a letos tomu není jinak. v tomto článku se teda dozvíte co vše nového tato verze přináší a co v ní najdete. Nový Revit si předplatitelé mohou stáhnout ze svého Autodesk Account.
Seznam novinek v Revitu 2019
Moderní uživatelské rozhraní: pro zjednodušení správy pohledů a podpory způsobu vaší práce byla aplikováno několik vylepšení.
Podpora více monitorů: nyní je možné vytáhnout pohledová okna mimo okno aplikace, třeba na další monitor.
Karty na oknech pohledů: každý modelový pohled (nebo tabulka či výkres) má místo dřívější horní lišty s názvem pohledu vlastní kartu.
Pohledy do dlaždic: použitím této funkce můžete rozmístit okna pohledů do samostatných pohledů s kartami vedle sebe, takže lze vidět pohledy vedle sebe současně.
Zavřít neaktivní: tento nástroj se nyní jmenuje oproti předchozí verzi odlišně a to Nástroj pro zavření neaktivních oken . Tento nástroj nyní místo uzavření všech skrytých oken zavírá všechny pohledy z dlaždicového zobrazení mimo okna aktivního pohledu.
Kotvení: jednotlivé pohledy lze nyní v požadované oblasti výkresové oblasti ukotvit.
Nástroj pro duplikování pohledů byl odstraněn.
Pozadí šrafovacího vzoru: šrafovací vzor nyní může mít také pro pozadí vlastní barvu a vzor.
Výškové úrovně ve 3D pohledech: při práci ve 3D pohledech nyní můžete mít zobrazené také výškové úrovně. Nelze je v nich ale přidávat, pouze posunovat, upravovat nebo odstraňovat.
Při aktualizaci existujících modelů z předchozí verze se tyto úrovně ve 3D automaticky nezobrazují, je je třeba v každém 3D pohledu pomocí panelu Viditelnost/zobrazení zviditelnit.
3D režimy promítání: pro 3D pohledy nyní můžete určit, v jakém režim budou zobrazovány – v ortografickém nebo perspektivním.
Neořezávání 3D perspektivních pohledů: pro zvýšení výkonu během procesu modelování ve 3D pohledech byl pro perspektivní pohledy nástroj Ořezání pohledu ve stavové liště zablokován.
Podmínka „nebo“ ve filtrech: při tvorbě pohledového filtru pro identifikaci elementů založených na parametrech lze nyní použít také podmínku „nebo“. Pro získání požadovaného výsledku lze vytvořit i násobně vnořená pravidla a množiny.
Kóty pro zakřivené objekty v řezových pohledech: nyní lze v řezech, které nejsou kolmo ke geometrii, jako tomu muselo být dosud, tuto opoznámkovat. Geometrie řezu bude vytvořená z referencí typu hrany, křivky a body.
Verze souboru: Ke zlepšení procesu při otevírání souborů předchozích verzí u vybraného souboru nyní dialogový panel pro otevírání souborů zobrazuje informaci o verzi Revitu, ve které byl naposled soubor uložen (platí pro typ RVT, RFA a RTE).
Přejmenování názvu pohledů zpomaleným dvojklikem: tuto metodu známou z prostředí z Windows, lze nyní využívat také i v panelu Prohlížeč projektu pro přejmenovávání pohledů, tabulek, výkresů a skupin. Rychlý dvojklik naopak tyto pohledy otevírá.
K zablokování této nové funkčnosti lze v souboru Revit.ini upravit proměnnou EnableRenameOnSlowDoubleClickByDefault na hodnotu nula.
Upozornění při odstraňování výškové úrovně: před odstraněním úrovně vás aplikace upozorní, že budou také odstraněny i odpovídající pohledy. Nově v této verzi se objeví také i seznam objektů souvisejících s odstraňovanou úrovní. Tato funkčnost zde byla zařazena pro zpřehlednění struktury modelu, které části jsou logicky spojené se kterými úrovněmi, potažmo pohledy.
Svislé zarovnání textu: při poznámkování modelů za použití textového nástroje můžete použít zarovnání textu u textové poznámky na horní, střední nebo dolní.
Vylepšení stability: pro zvýšení stability při operacích typu otevírání, ukládání a aktualizaci modelů se kontrolují načtené rodiny. Tímto způsobem může aplikace preventivně odhalit potenciální problémy dříve, než by mohly způsobit nějaké problémy v projektu.
Podpora formátu mračna bodů: pro podporu použití raw formátu mračna bodů bylo změněno workflow Revitu. Pro převod formátu raw na data v indexovaném formátu (RCP, RCS) lze použít aplikaci Autodesk Recap. Tyto potom lze vložit přímo do Revitu.
Nové ukázky BIM modelů z DACH (z německy mluvících zemí): Revit nově zahrnuje ukázky DACH projektových modelů firmy INNOCAD, která zvítězila v architektonické soutěži. Modely demonstrují použití Revitu v zemích DACH ohledně návrhových fází a všech důležitých disciplín: architektura, konstrukce a MEP. TZB obsahuje i skutečnou elektroinstalaci.
Rozdělení zábradlí: nástroj Rozdělit prvek lze nyní nově použít na segmenty zábradlí bez nutnosti otevírat nástroj Úprava trajektorie. Rozdělením zábradlí dojde rozdělení na dvě samostatně fungující větve.
Ocelové konstrukce a přípoje: pro zvýšení úrovně detailů ocelových konstrukcí v dokumentaci a fabrikaci lze použít k návrhu modelové ocelové přípoje.
Konstrukční přípoje: dřívější doplněk Revitu pro konstrukční přípoje nyní v databázi Revitu zahrnuje 130 standardních ocelových přípojů.
Uživatelské přípoje: kombinací ocelových částí a standardních přípojů lze definovat uživatelské typy připojení.
Ocelové prvky výroby: Desky, šrouby, kotvy, smykové šrouby, otvory a svary mohou být nyní ve vašem modelu umístěny jako prvky.
Ořezávací nástroj pro ocelové prvky: modifikujte desky a ocelové prvky pomocí modifikačních nástrojů, abyste lépe přizpůsobili geometrii prvků v připojení.
Ocelové parametrické řezné nástroje: Nyní můžete do ocelových prvků přidat vlastní parametrické řezy tak, aby vyhovovaly spojovaným prvkům a spojům.
API pro detailní modelování ocelových konstrukcí: Pomocí detailního modelování ocelových konstrukcí pomocí API aplikace Revitu můžete nyní vytvářet jednotlivé ocelové prvky, stejně jako obecná připojení, stávající nebo nové standardní ocelové připojení a vlastní připojení.