Revit 2020.2 – novinky a vylepšení

Ve vydání Revit 2020.2 se Autodesk zaměřil na produktivitu, na nové automatizační pracovní postupy v Dynamu, rychlejší způsoby prohlížení, výběry a úpravy výkazů, navigační nástroje, které vám umožní průlety modelem s největší lehkostí. Nezapomeňte, že k novým funkcím můžete přistupovat hned po instalaci aktualizace – nemusíte čekat na roční vydání, pokud jste odběratelem Revitu nebo máte AEC Collection. Přejděte do svého účtu Autodesk a otevřete aplikaci Revit 2020.2 nebo požádejte svého správce BIM o aktualizaci na nejnovější verzi.

Než začneme s vypsáním novinek, zde jsou dvě důležitá vylepšení která s Revitem úzce souvisí a neměli by zapadnout:

Dynamo verze 2.3

Mnoho nových funkcí je zahrnuto do srpnového vydání Dynamo 2.3, nyní nainstalovaného balíčku s aplikací Revit 2020.2. Tato aktualizace vám na vysoké úrovni poskytuje výkonnější a pružnější uzly pro lepší vyhledávání dat a interoperabilitu mezi Dynamem a Revitem. Přidali jsme vylepšení, která vám poskytnou větší kontrolu nad akcemi konektorů, oznámeními o duplikátech nebo chybějících balíčcích při načítání do uzlů, a reagovali jsme na vaše žádosti o větší jednoduchost v tom, jak zvládat a manipulovat s velkými tabulkami. Chcete-li si přečíst celou řadu funkcí, přečtěte si poznámky k vydání na blogu Dynamo nebo si prohlédněte video ukázku níže.

API pro automatizaci Revit modelu

Vývojáři, rozhraní Revit Design Automation API je otevřené a v cloudu! Design Automation je rozhraní API Forge, které umožňuje cloudový přístup k datům Revit bez instalace dat pro aplikace třetích stran. Využijte pracovní postupy automatizace cloudů, které zjednoduší úkoly a zvýší produktivitu.

Nyní pro celou řadu funkcí 2020.2:

Automatizace

Dynamo uzly pro ocelová připojení, která vedou k výsledkům analýzy zatížení

Má váš model mnoho ocelových připojení k vyhodnocení? Hledáte skripty, které umí vybrat, filtrovat a umisťovat připojení na základě definovaných parametrů? Vytáhněte data strukturální analýzy do aplikace Revit z aplikace Robot Structural Analysis Professional a importujte je do svých pracovních toků Dynamo. Hromadné akce skriptů, které zjednodušují analytické a návrhové procesy. Proveďte více analýz v měřítku, s užší integrací mezi analýzou a podrobnostmi při modelování a vyhodnocování ocelových spojů.

Dynamo uzly, které načítají ocelová připojení z knihoven

Potřebovali jste někdy uzel Dynamo, který dokáže načíst ocelová připojení z vašich knihoven Revit? Možná chcete vyhodnotit ocelová propojení z minulého projektu, aby odpovídala vašemu současnému projektu? Použijte vyhrazený uzel Dynamo k modelování rychlejších konstrukčních návrhů načtením typů ocelových připojení z vašich externích knihoven, včetně možnosti znovu použít ty z předchozích projektů.

Produktivita

Upravit obvody a rozvaděče přímo v pohledu výkazu

Pracujte přímo v pohledu výkazu, jak si přejete upravit vlastnosti obvodu a rozvaděče. Přidejte a upravte prvky, aniž byste museli přepínat zobrazení pomocí lepší funkčnosti.

Sofistikovanější cesta s body na trase

Získejte větší kontrolu a přesnost pro Trasu cesty s nastavitelnými body trasy. Jednoduše přidávejte a odebírejte body trasy přímo z pásu karet a upravte a určete přesnou trasu cesty modelovaným prostředím. [Související funkce: 2020.1 – Vylepšení cesty]

Snadnost použití

Vylepšená pohledová navigace a průletová navigace v perspektivním režimu

Vyleťte přímo z navigační lišty! Podívejte se na perfektní přístup kamery k vašemu projektu a pohybujte se přes stěny, abyste si představili svůj model. Projděte si svůj model Revit pomocí klávesových zkratek. V perspektivním režimu procházejte modelem Revit, jako je vaše oblíbená videohra, pomocí směrových šipek nebo kláves w, a, s, d se pohybujte vpřed, vzad a ze strany na stranu. Pomocí kláves myši můžete při pohybu po modelu ukazovat a posouvat se a upravovat rychlost kamery.

Vylepšené zobrazení pohledu výkazu

Zmrazte řádky záhlaví, abyste mohli posouvat a udržovat záhlaví neustále v pohledu.

Zvýrazněný řádek je nyní zvýrazněn modře.

Koordinace a spolupráce

Zobrazte bod vnitřního počátku

Chcete-li při spolupráci udržovat úzkou koordinaci, zviditelněte bod vnitřního počátku v pracovním prostoru. Mějte základní souřadnice modelu v pohledu na orientaci spolupracovníků a zachování orientace propojených modelů Revit.

Plná cesta v BIM360 k připojeným souborům.

S BIM 360 Design zmírníme bolest z trasování původů souborů a modelů, což vám umožní vidět propojené modely v dialogu Správa připojených souborů aplikace Revit. Při sdílení a výměně modelů se spolupracovníky si můžete prohlédnout celou zobrazenou cestu, abyste mohli lépe sledovat sdílené a živé odkazy.

Menší novinky k připomenutí

Rozšíření v nastavení barev grafické symboliky

Pracovní postupy analýz systémů