Revit 2020.2 – novinky a vylepšení

Ve vydání Revit 2020.2 se Autodesk zaměřil na produktivitu, na nové automatizační pracovní postupy v Dynamu, rychlejší způsoby prohlížení, výběry a úpravy výkazů, navigační nástroje, které vám umožní průlety modelem s největší lehkostí. Nezapomeňte, že k novým funkcím můžete přistupovat hned po instalaci aktualizace – nemusíte čekat na roční vydání, pokud jste odběratelem Revitu nebo máte AEC Collection. Přejděte do svého účtu Autodesk a otevřete aplikaci Revit 2020.2 nebo požádejte svého správce BIM o aktualizaci na nejnovější verzi.

Než začneme s vypsáním novinek, zde jsou dvě důležitá vylepšení která s Revitem úzce souvisí a neměli by zapadnout:

Dynamo verze 2.3

Mnoho nových funkcí je zahrnuto do srpnového vydání Dynamo 2.3, nyní nainstalovaného balíčku s aplikací Revit 2020.2. Tato aktualizace vám na vysoké úrovni poskytuje výkonnější a pružnější uzly pro lepší vyhledávání dat a interoperabilitu mezi Dynamem a Revitem. Přidali jsme vylepšení, která vám poskytnou větší kontrolu nad akcemi konektorů, oznámeními o duplikátech nebo chybějících balíčcích při načítání do uzlů, a reagovali jsme na vaše žádosti o větší jednoduchost v tom, jak zvládat a manipulovat s velkými tabulkami. Chcete-li si přečíst celou řadu funkcí, přečtěte si poznámky k vydání na blogu Dynamo nebo si prohlédněte video ukázku níže.

API pro automatizaci Revit modelu

Vývojáři, rozhraní Revit Design Automation API je otevřené a v cloudu! Design Automation je rozhraní API Forge, které umožňuje cloudový přístup k datům Revit bez instalace dat pro aplikace třetích stran. Využijte pracovní postupy automatizace cloudů, které zjednoduší úkoly a zvýší produktivitu.

Nyní pro celou řadu funkcí 2020.2:

Automatizace

Dynamo uzly pro ocelová připojení, která vedou k výsledkům analýzy zatížení

Má váš model mnoho ocelových připojení k vyhodnocení? Hledáte skripty, které umí vybrat, filtrovat a umisťovat připojení na základě definovaných parametrů? Vytáhněte data strukturální analýzy do aplikace Revit z aplikace Robot Structural Analysis Professional a importujte je do svých pracovních toků Dynamo. Hromadné akce skriptů, které zjednodušují analytické a návrhové procesy. Proveďte více analýz v měřítku, s užší integrací mezi analýzou a podrobnostmi při modelování a vyhodnocování ocelových spojů.

Přečtěte si také:  Autodesk Revit - Schodiště prolínající se s rampami

Dynamo uzly, které načítají ocelová připojení z knihoven

Potřebovali jste někdy uzel Dynamo, který dokáže načíst ocelová připojení z vašich knihoven Revit? Možná chcete vyhodnotit ocelová propojení z minulého projektu, aby odpovídala vašemu současnému projektu? Použijte vyhrazený uzel Dynamo k modelování rychlejších konstrukčních návrhů načtením typů ocelových připojení z vašich externích knihoven, včetně možnosti znovu použít ty z předchozích projektů.

Produktivita

Upravit obvody a rozvaděče přímo v pohledu výkazu

Pracujte přímo v pohledu výkazu, jak si přejete upravit vlastnosti obvodu a rozvaděče. Přidejte a upravte prvky, aniž byste museli přepínat zobrazení pomocí lepší funkčnosti.

Sofistikovanější cesta s body na trase

Získejte větší kontrolu a přesnost pro Trasu cesty s nastavitelnými body trasy. Jednoduše přidávejte a odebírejte body trasy přímo z pásu karet a upravte a určete přesnou trasu cesty modelovaným prostředím. [Související funkce: 2020.1 – Vylepšení cesty]

Snadnost použití

Vylepšená pohledová navigace a průletová navigace v perspektivním režimu

Vyleťte přímo z navigační lišty! Podívejte se na perfektní přístup kamery k vašemu projektu a pohybujte se přes stěny, abyste si představili svůj model. Projděte si svůj model Revit pomocí klávesových zkratek. V perspektivním režimu procházejte modelem Revit, jako je vaše oblíbená videohra, pomocí směrových šipek nebo kláves w, a, s, d se pohybujte vpřed, vzad a ze strany na stranu. Pomocí kláves myši můžete při pohybu po modelu ukazovat a posouvat se a upravovat rychlost kamery.

Vylepšené zobrazení pohledu výkazu

Zmrazte řádky záhlaví, abyste mohli posouvat a udržovat záhlaví neustále v pohledu.

Zvýrazněný řádek je nyní zvýrazněn modře.

Koordinace a spolupráce

Zobrazte bod vnitřního počátku

Chcete-li při spolupráci udržovat úzkou koordinaci, zviditelněte bod vnitřního počátku v pracovním prostoru. Mějte základní souřadnice modelu v pohledu na orientaci spolupracovníků a zachování orientace propojených modelů Revit.

Plná cesta v BIM360 k připojeným souborům.

S BIM 360 Design zmírníme bolest z trasování původů souborů a modelů, což vám umožní vidět propojené modely v dialogu Správa připojených souborů aplikace Revit. Při sdílení a výměně modelů se spolupracovníky si můžete prohlédnout celou zobrazenou cestu, abyste mohli lépe sledovat sdílené a živé odkazy.

Přečtěte si také:  Autodesk Revit 2020.1 – co je nového

Menší novinky k připomenutí

Rozšíření v nastavení barev grafické symboliky

Pracovní postupy analýz systémů

Jiří Drahotuský
Technický CAD konzultant programů Autodesk se zaměřením na stavebnictví ve společnosti Adeon CZ. Zaměřuji se především na Autodesk Revit, Navisworks, AutoCAD a také na BIM implementace a konzultace. Potkat se můžeme v Ostravské kanceláři Adeonu.