Internetové portály a knihovny s rodinami pro Revit

Kdo by nebyl rád, pokud pracuje v Revitu, že si může přímo od výrobce stáhnout jeho výrobek formou rodiny, že? Současným trendem mnoha výrobců je fakt, že se postupně přidávají do této kampaně, takže portfolio dostupných rodin je už velmi široké. O vlastní výrobu rodin se většinou stará portál, který potom tyto rodiny prezentuje na svých stránkách.

Není rodina jako rodina

I když je stále možné na internetu nalézt mnoho různých drobných dodavatelů rodin, někdy dokonce i placených, tak přece jen bychom se měli obracet na ty větší, renomované portály. Ty totiž mohou, a také i zajišťují mnohem větší spolehlivost funkčnosti rodin s předem definovanými parametry. A to zejména v dnešní době plné poprasku kolem BIM (tvorby informačního modelu budov a objektů). Tento novodobý proces od návrhu až po realizaci budovy a potom jejímu následnému životu, není jen o 3D modelech, ale také spoustě dalších doprovodných negrafických informací. No a protože v případě Revitu, jakožto nástrojem pro tvorbu BIM modelu, jsou jeho stavebním kamenem rodiny, musí tyto rodiny už od narození obsahovat pokud možno všechny potřebné  informace. Nebo být alespoň na toto doplnění parametrů dobře připravené.

Platformy pro BIM obsah

BIM Object knihovna

BIM object

Tento portál dnes zastupuje vedoucí světovou platformu pro obsah BIM. Portál BIMobject využívají výrobci pro podporu a dodávku svých produktů přímo do procesu BIM, aby byly pravděpodobněji vybrány a zajistili si tak jejich rychlejší přímé  použití  projektech. Dne 16. ledna 2017 Autodesk ohlásil přenesení všech operací včetně zákaznické podpory související s portálem Autodesk Seek na portál BIMobject. V rámci tohoto transferu BIMobject převzal provozní odpovědnost za poskytování služeb Autodesk Seek na bázi vysoce kvalitního obsahu BIM a služeb Cloud BIMobject. Autodesk Seek BIM obsah je tedy nyní  dostupný na cloudech BIMobject. Obsah umožňuje profesionálům v oboru architektury, stavebnictví a strojírenství, jakož profesionálům interiérového designu, rychle nalézat, prohlížet si a stahovat  soubory značkových stavebních BIM modelů, výkresů a produktových specifikací přímo do svých komerčních projektů. Aby uživatelé Revitu měli přístup k obsahu co nejjednodušší,  mohou si stáhnout doplněk, který pomocí nástrojů v pásu karet obsluhuje vyhledávání a načítání BIM rodin.

 

BIMTech knihovna

BIM Tech

O tomto doplňku BIM Tech pro Revit a funkcích pro něj zde na blogu máme hned několik článků. Tento doplněk máme velmi rádi a s kolegy z BIM Tech se můžete pravidelně potkat i na našich konferencích a akcích. Musíme jej však zařadit i zde do seznamu platforem, jinak by nebyl úplný. V doplňku najdete katalogy stavebních materiálů, sendvičových konstrukcí a objektů předních českých společností či generátor barev ze vzorníků RAL, NCS i přímo od výrobců. Jako bonus je zde k dispozici generátor katastrálních map ČÚZK.

 

BIM Project knihovna

BIM Project

Nesmíme zapomenout ani na doplněk pro Revit od české společnosti BIM Project. Setkat jste se s nimi mohli i na naší konferenci BIM Open. V doplňku toho najdete více, především v doplňku najdete tisíce produktů od několika značek připravené k použití ve vašem projektu.

 

BIMStore

BIM Store

Britská národní knihovna BIM objektů. I zde je pro přímou manipulaci s rodinami možnost stažení doplňku pro Revit.

 

Modlar

Modlar

Na této stránce Modlar naleznete především architektonické a stavební BIM objekty.

 

Vynechali jsme nějakou vaši oblíbenou knihovnu? Napište nám dole v komentářích.

Článek pochází z magazínu Revit News, konkrétně vydání 06/2017.

Technický CAD konzultant programů Autodesk ve společnosti Adeon CZ se zaměřením na správu dat. Zaměřuji se především na PDM aplikace Autodesk Vault a BIM 360 platformu. Potkat se můžeme v Ostravské kanceláři Adeonu.

One thought to “Internetové portály a knihovny s rodinami pro Revit”

Napsat komentář