Smart Browser Manage – správa rodin v Revitu

O aplikaci Smart Browser Free, která slouží k prohlížení, vyhledávání a načítání rodin a typů z vašich RFA knihoven Revitu jsme zde na blogu již psali. Dnes se lehce podíváme na Smart Browser Manage, což je již placená verze tohoto doplňku pro Revit.

Smart Browser pro Revit

Pod pojmem Smart Browser Manage se skrývá vlastně několik variant doplňků podle toho kdo jej bude v týmu využívat (Power User, Simple User, Manage User a BIM Tree Manager).

Smart Browser spuštění hromadné změny Revit rodiny (2)

Funkce

  • konfigurace pro několik firemních standardizovaných úložišť
  • vyhledávání rodin pomocí filtrů
  • otevírání a načítání standardizovaných rodin do projektu
  • hromadné úpravy názvů, typů a parametrů
  • synchronizace rodin v projektu s firemním standardizovaným úložištěm

Smart Browser diagram

Správa rodin v Revitu

Správa rodin v projektu

Hlavní funkcí tohoto prohlížeče je otevírání a načítání rodin do Revit projektu. A také především hromadné úpravy vlastností rodin a příprava rodin pro firemní použití. Rodiny můžeme prohlížet jak v úložišti, tak také v projektu. Po spuštění prohlížeče projektových rodin vidíme podobné okno jako je okno prohlížeče projektů v Revitu, kde je opět seznam všech použitých uživatelských rodin.

Smart Browser - Ravit prohlížeč rodin

V okně prohlížeče můžeme rodiny filtrovat podle nějakého řetězce abychom tím zúžili seznam dostupných rodin v daném okně.

Smart Browser - Použití filtru k vyhledání skupiny rodin Revitu

V tomto prohlížeči jsou zároveň vidět i připojené RVT soubory, které jsou jako reference připojené k našemu hlavnímu projektu. I z těchto souborů můžeme postupně prohlížet jednotlivé rodiny. Seznam v prohlížeči připojených souborů je shodný se seznamem souborů prohlíženým přímo přes Revit nástroj Připojit soubory.

Správa rodin ve firemním úložišti

Další funkcí prohlížeče je možnost prohlížet úložiště rodin. Opět v okně vidíme stromovou strukturu podle kategorií a můžeme si případně zvolit předpřipravenou konfiguraci různých úložišt s různými rodinami s různým umístěním.

Smart Browser - Výběr konfigurace z různých uložišť

Opět i zde platí, že při výběru rodiny vidíte její jednotlivé typy, eventuálně parametry těchto typů. Pro vyhledávání a zúžení seznamu nabídky rodin můžeme využít možnosti filtru a zadat v něm nějaký řetězec. Volbou různých úložišť si tak můžete zobrazovat a spravovat různé typy rodin podle nějakého speciálního zaměření.

Příprava úlohy s úpravami rodin

Hlavní výhodou tohoto prohlížeče je však možnost dávkovým způsobem editovat vlastnosti jak rodin, jejich typů, tak i parametrů. Vše se odehrává ve speciálním okně, ve kterém je vidět všechny rodiny, jejich typy a hlavně parametry.

Smart Browser - Výběr Revit rodiny a přidání BIM parametru všem typům

Tyto parametry můžeme měnit, přidávat, kopírovat, rozšiřovat, měnit vlastnosti… Například pro přidání parametru můžeme jednoduše vyplnit jeho hodnotu hromadně v zobrazené tabulce. Po úpravách můžeme úlohu hromadné změny uložit, abychom potom dále mohli provést její dávkové zpracování.

Smart Browser - uložení úlohy hromadného přidání prametru

Z konzoly aplikace si vybereme spustit modifikované konfigurace a aplikace provede dávkové zpracování našich změn v rodinách.

Smart Browser - uložení úlohy hromadného přidání prametru Smart Browser spuštění hromadné změny Revit rodiny

V hlavním panelu správce rodin si můžeme potom nastavit všechny potřebné sloupečky s parametry, které rodina obsahuje.

Smart Browser - Přidání sloupce s novým parametrem v Revitu

Tento prohlížeč je tedy určen především pro správce rodin ve firmách tak, aby rodiny odpovídaly standardům firmy a uživatelé používali pouze vyzkoušené a připravené rodiny.

 

Doplňky Smart Browser Free a Manage

 

Kde koupit doplněk?

Licenci doplňku Smart Browser včetně české lokalizace a podpory si můžete pořídit od autorizovaného českého distributora Adeon CZ.

V Adeon CZ jsme tým profesionálů s více než 20 letou tradicí. Poskytujeme komplexní služby BIM implementací. Od prodeje CAD aplikací, přes školení, konzultace, nastavení standardů a komunikačního procesu, až po vytvoření BEP a BIM pilotní projekt.