Revit pro studenty a školy

Autodesk-EducationLicence profesionální BIM aplikace pro budoucí projektanty a architekty zcela zdarma a bez omezení. Přečtěte si pár jednoduchých kroků jak jako student můžete jednoduše získat svou licenci aplikace Autodesk Revit. A nejen aplikaci Revit. Jako student můžete stejným způsobem získat zdarma téměř jakoukoliv aplikaci od společnosti Autodesk.

Jak získat licenci Revitu zdarma?

  1. Klikněte na tento odkaz na studentské stránky Autodesk.
    • Pokud již máte u Autodesku svůj účet (Autodesk Account), tak se přihlaste. Pokud ne, vytvořte si jej pomocí možnosti „Create Account“ a postupujte podle žádaných kroků. Nejdříve musíte vyplnit zemi a vaše zařazení (např. student). Po té vyplníte přihlašovací údaje k budoucímu účtu.
    • Následně vám přijde potvrzovací e-mail, který stačí prokliknout a potvrdit. Po té budete požádaní o doplňující údaje (název školy,…). Pokud svou školu nemůžete najít, můžete ji nově zadat.
  2. Vyberte jaký jazyk, verzi a operační systém aplikace hledáte. Například Revit 2020, Win 64bit, Czech.
  3. Jakmile aplikaci stáhnete a nainstalujete tak se nezapomeňte do ní přihlásit stejným účtem. Účet je totiž nositelem informace, že máte studentskou licenci.
    • Licence je vydávána běžně rovnou na tři roky. Za tři roky pokud jste stále studentem ji můžete stejný procesem obnovit na další tříletku. Pokud již studentem nejste, pak již na tuto edukační verzi ztrácíte právo.
Pozor! Studentská licence slouží pouze ke vzdělávacím účelům. Jejím získáním se zavazujete, že nebude využita k žádným komerčním účelům. Pokud tedy ve své projekci využíváte studenty jako brigádníky, pak musíte pro ně mít platnou zakoupenou licenci. Své studijní licence můžete mít nainstalované kdekoliv, klidně tedy doma. Nemusíte je využívat pouze ve škole. 

Mám licenci, co dál?

Máte úspěšně získanou licenci. Jak se ale dál vzdělávat? Zde na blogu pro vás máme celou sadu tipků, triků a návodů jak začít a profesionálně využívat Revit. Začít můžete například těmito sekcemi:

 

Jste zástupce školy a chcete získat více licencí najednou?

Jako správce IT školních učeben můžete podobným způsobem zažádat o takzvané síťové licence. Tedy balík licencí, který můžete jednodušeji hromadně rozinstalovat do vašich učeben. Hlavním rozdílem žádosti o licence je, že jsou schvalovány ručně a tedy proces není okamžitý.

Vysoká škola báňská - stavební fakulta Vysoké učení technické v Brně - stavební fakulta