Vytváření knihovny materiálových textur, které budou fungovat dle vašich představ může trvat roky. Tak se podíváme, kde je možné stahovat zdarma kvalitní textury.

Texture Haven

Webové stránky Texture Haven založené Robem Tuytelem, na kterém se nemusíte ani registrovat. Stačí si vybrat z více jak 200 textur a přímo stáhnout.

CC0 Textures

Rozsáhlá knihovna CC0 Textures obsahuje spoustu vysoce kvalitních textur, které přesně hledáte. Majitel webových stránek Lennart Demes přidává každý týden nové textury, takže pokud existuje textura, kterou nemůžete najít, je pravděpodobné, že bude k dispozici v budoucnu. Níže vidíte příklad textury podlahy, kterou jsme stáhli a vidíte, jak se zobrazuje v aplikaci Enscape.

Texture Box

Díky více než 500 volným texturám má Texture Box textury pro každý povrch vašeho projektu, ať už jde o vnitřní nebo vnější scénu.

CG Bookcase

CG Bookcase provozuje D Orian Zgraggen , který vytvořil téměř 500 bezplatných textur.

Estetické webové rozhraní je čisté a dobře uspořádané a můžete si tam stáhnout textury a všechny mapy, aniž byste si museli registrovat účet. Funkce filtrování je obzvláště užitečná, protože umožňuje filtrovat výsledky textury na základě barvy a rozlišení. Níže vidíte, jak realisticky vypadá tento povrch stěny po nahrání do aplikace Enscape.

Share Textures

Se 787 bezplatnými texturami je Shared Textures na prvním místě našeho seznamu, pokud jde o množství dostupného bezplatného obsahu a každý týden jsou přidávány nové.

Tým, který stojí za tímto webem, je složen z architektů, takže přesně vědí, co hledáte.

Public Domain Textures

Frederic Hoffmann, tvůrce Public Domain Textures, pracuje v herním průmyslu a chápe potřebu vysoce kvalitní textury na snímku.

Stránka má přes 150 textur zdarma v různých kategoriích. Obzvláště se nám líbí textury sněhu a přírody, které lze použít k umístění projektu do reálného prostředí. 

Pattern Panda

Zde na Pattern Panda je k dispozici jen něco málo přes sto textur, ale je to rozhodně případ, kde kvalita vítězí před kvantitou. 

Ze standardních textur dřeva, kovu a kamene máte k dispozici zajímavou i velkou sbírku papírových a lepenkových materiálů.

3DAssets.one

Možná znáte ten pocit, když pracujete na projektu a jeden z vašich materiálů nefunguje. Webové stránky v tomto článku jsou fantastické zdroje, ale někdy prostě nemáte čas prohledávat spoustu stránek a hledat tu správnou texturu. Tohle je to místo, kde vám bonusový web může opravdu ušetřit nějaký čas – 3DAssets.one je vyhledávač navržený speciálně tak, aby vám pomohl najít volné textury z 10 největších bezplatných odkazů najednou. Jednoduše zadejte hledaný výraz a připravte se najít přesně to, co hledáte!

Zdroje v tomto článku jsou pouze začátkem – jakmile začnete hledat, najdete nespočet odkazů, které nabízejí skvělé i bezplatné vykreslovací textury a další obsah pro vaše projekty. 

Mým hlavním zaměřením je především implementace aplikace Revit do architektonických a projekčních kanceláří, BIM standardizace šablon, rodin, procesů a obecné BIM implementační konzultace. Potkat se můžeme v ostravské kanceláři Adeonu.