Zábradlí jako koleje – i muži mají své sny …

Asi nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že v každém muži je tak trochu kluk a snílek zároveň. No, a když se to ještě okoření nostalgickou vzpomínkou na mladá léta strávená u kolejového oválu s několika otlučenými vagónky tažených parní mašinkou, tak mi to nedalo, abych se nepřidal také. Takže, pokud hodláte oprášit své modely a znovu se zaposlouchat do monotónního zvuku bzučícího dvanáctivoltového motorku, tak čtěte dále… A nebojte se, stále se nacházíte na bloku zaměřeného na Revit.

V dnešním příspěvku bych rád podpořil uživatele Revitu a kluky zároveň, slečny a dámy nevyjímaje. Pokud byste zatoužili mít opět svůj model, třeba alespoň jako BIM řešení a přitom se trochu pocvičit v Revitu, tak jako základ může posloužit ukázka, jak to kolejiště vytvořit.

Ukázka kolejí
Ukázka kolejí

Základem bude standardní objekt Zábradlí, jen s trošku vyjímečnými parametry.

Pro zjednodušení celého popisu jsem tentokrát zvolil cestu nejmenšího odporu a přímo zde nabízím projekt pro Revit 2014 s definicí zábradlí ke stažení. V něm si můžete celou definici v klidu prozkoumat a dále zkoušet. Podotýkám, že zde ale nenaleznete žádné výhybky či jiné objekty kolejového svršku.

Pár obrázků…

Geometrie kolejí
Geometrie kolejí
Vlastnosti typu zábradlí
Vlastnosti typu zábradlí
Konstrukce zábradlí (příčle)
Konstrukce zábradlí (příčle)
Umístění sloupku a jeho komponenty
Umístění sloupku a jeho komponenty

Další informace ohledně trajektorie zábradlí (sklonování) naleznete v příspěvcích plot ve sklonu a bez hostitele nebo rampa.